ASYSTA Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka

Specjalizujemy się w terapii autyzmu, Zespołu Aspergera i Całościowych Zaburzeń Rozwoju

 

Diagnoza Integracji Sensorycznej

Obejmuje wywiad z rodzicami, obserwację dziecka, interpretację i przekazanie wyników diagnozy rodzicom.

Diagnoza jest istotna do określania czy dziecko ma trudności w zakresie Integracji Sensorycznej, czy wymaga podjęcia terapii w tym zakresie oraz w jakiej intensywności

 

Zajęcia Integracji Sensorycznej (SI)

Po diagnozie zapraszamy na indywidyualne zajęcia. Trwają one 50 min, zazwyczaj w intensywności 1 lub 2 dni w tygodniu

 

Co to jest Integracja Sensoryczna (SI)?

 

Twórcą teorii integracji sensorycznej jest dr Jean Ayres (1920–1989), psycholożka, terapeutka i pracownik naukowy Uniwersytetu Kalifornijskiego w USA.

Termin integracja sensoryczna określa prawidłową organizację wrażeń sensorycznych (bodźców) napływających przez receptory. Mózg, otrzymując informacje ze zmysłów (wzrok, słuch, równowaga, dotyk, czucie ruchu-kinestezja) rozpoznaje je, segreguje i interpretuje oraz integruje je z wcześniejszymi doświadczeniami. Na tej podstawie mózg tworzy reakcję adaptacyjną, czyli reakcję odpowiednią do sytuacji. Jest to adekwatne i efektywne reagowanie na wymogi otoczenia. Może to być odpowiedź ruchowa jak i myślowa.

Nierozwinięcie określonych umiejętności w kolejnych stadiach rozwoju Integracji Sensorycznej powoduje powstawanie trudności w funkcjonowaniu i zachowaniu dziecka.

 

Dlaczego należy zapisać dziecko na zajęcia SI ?

Nieprawidłowo funkcjonujący system Integracji Sensorycznej będzie wpływał na codzienne funkcjonowanie dziecka m.in.w zakresie rozwoju ruchowego, równowagi, nieprawidłowym odbiorze dźwięków, bodźców wzrokowych, wpływa to negatywnie np. na skupienia uwagi czy pobudzenia w zachowaniu. Trudności te przekładają się bezpośrednio na proces uczenia czy rozwój kontaktów społecznych. 

 

 

 

Zapisy

Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 - 18:00

Zapisy na diagnozę, konsultację i wybraną terpię można dokonywać codziennie w godzinach otwarcia Centrum:
tel. 0 781 887 880
mail: office@asysta.org

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do nas na ulicę Romaszewskiego 6/U3, Warszawa-Bielany