ASYSTA Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka

Specjalizujemy się w terapii autyzmu, Zespołu Aspergera i Całościowych Zaburzeń Rozwoju

ASYSTA Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka to miejsce, w którym prowadzona jest terapia indywidualna i grupowa dzieci, warsztaty i konsultacje dla ich rodziców oraz psychoterapia młodzieży i dorosłych.

Specjalizujemy się w terapii dzieci ze spektrum autyzmu. Jesteśmy jedną z pierwszych placówek w Warszawie specjalizującą się w terapii dzieci od 12 miesiąca życia. 

Łącząc doświadczenia z pracy w Ośrodkach Terapii, Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych, Przedszkolach, Fundacjach odpowiadamy na potrzeby całej rodziny.

W terapii dziecka naszym priorytetem jest zbudowanie z nim jak najlepszej relacji i zapewnienie maksymalnego poczucia bezpieczeństwa. Dbamy o przejrzystą strukturę zajęć, dobrą zabawę, warunki pracy pozwalające na rozwój, edukację, skupienie i relaks.

Łącząc różne podejścia terapeutyczne tworzymy programy terapii dostosowane do indywidualnych potrzeb edukacyjnych, emocjonalnych, temperamentalnych każdego dziecka. Charakteryzuje nas rozwojowa koncepcja terapii oraz realizowanie założeń terapeutycznych poprzez zabawę, na bazie dobrej relacji z terapeutą.

Rodzicom służymy wsparciem psychologicznym, dając możliwość omówienia trudności ich dziecka, jak również porozmawiania o ich samopoczuciu, emocjach związanych z procesem terapii ich dziecka.

W naszej pracy tworzymy bezpieczną i przyjazną relację z rodziną, dążąc do jak najlepszego przebiegu procesu terapeutycznego.

Od sierpnia 2014 roku równolegle prowadzimy Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną ASYSTA wpisaną do rejestru placówek oświatowych nadzorowanych przez Kuratorium. Dzięki temu dodatkowo oferujemy bezpłatną terapię w ramach programu Wczesnego Wspomagania Rozwoju finansowanego przez Biuro Edukacji.

We wrześniu 2019 roku uruchomiliśmy także Terapeutyczny Punkt Przedszkolny ASYSTA dla dzieci ze spektrum autyzmu z możliwością codziennego pobytu dzieci do 5 godzin i uczestniczenia w intensywnej codziennej terapii.